GALA SAR EFFIE AWARDS 2019

 

Po raz drugi mieliśmy przyjemność realizować galę finałową EFFIE Awards.

Bohaterem oprawy wizualnej jubileuszowej, 20. edycji gali EFFIE AWARDS, został Teatr Wielki Opera Narodowa i publiczność, która na ten wieczór przyszła.

Stworzyliśmy opowieść o tym czego bywając w Teatrze nie widzimy, a dzięki czemu możemy oglądać najpiękniejsze spektakle. To opowieść o żywym organizmie jakim jest Teatr, o jego wnętrzach i mechanizmach. Grafikę wydarzenia oparliśmy na dokumentacji foto-video „zaplecza” teatru. W światło sceny wpisaliśmy wielkoformatową ścianę diodową (20m x 8m h) z widoczną, podkreśloną światłem konstrukcją techniczną. Ściana została zbudowana z pionowych, ruchomych pasów diody poruszających się i tworzące efekt kurtyny teatralnej. Nasz spektakl powstał dzięki połączeniu sterowania komputerowego, elektromechaniki i „biomechaniki”. Światłem industrialny podkreśliliśmy charakter monumentalnych kulis jednej z największych scen teatralnych w Europie.

Ceremonię otworzył genialny koncert SMOLIK//KEV FOX z towarzyszeniem FAIR PLAY QUARTET, a oprawę muzyczną do całości gali przygotował Smolik.

Gospodarzem Gali był niedościgniony Piotr Kraśko.

film z 20. GALI SAR EFFIE 2019

 


IDFX        | realizacja wydarzenia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie
Miejsce   | Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie

Projekt realizowany dla SAR Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej, 2019