20. GALA SAR EFFIE AWARDS 2019

Po raz drugi mieliśmy przyjemność realizować galę finałową rozdania nagród EFFIE Awards.

Bohaterem oprawy wizualnej jubileuszowej, 20. edycji gali EFFIE Awards, został Teatr Wielki Opera Narodowa i publiczność, która na ten wieczór przyszła.

Stworzyliśmy opowieść o tym, na co bywając w Teatrze nie możemy zobaczyć, a dzięki czemu oglądamy najpiękniejsze spektakle. To opowieść o żywym organizmie jakim jest Teatr, o jego wnętrzach i mechanizmach. Zaplecze Teatru stało się inspiracją do stworzenia grafiki całego wydarzenia.

W światło sceny wpisaliśmy wielkoformatową ścianę diodową (20m x 8m) z widoczną, podkreśloną światłem konstrukcją techniczną. Ściana została zbudowana z pionowych, ruchomych pasów diody poruszających się i tworzących efekt kurtyny teatralnej. Nasz spektakl powstał dzięki połączeniu sterowania komputerowego, elektromechaniki i „biomechaniki”. Światłem podkreśliliśmy industrialny charakter monumentalnych kulis jednej z największych scen teatralnych w Europie.

Ceremonię otworzył genialny koncert SMOLIK//KEV FOX z towarzyszeniem FAIR PLAY QUARTET, a oprawę muzyczną do całości Gali przygotował Smolik.

Po zakończeniu Gali zaprosiliśmy gości na after party w foyer Teatru Wielkiego.

Gospodarz Gali | Piotr Kraśko
Reżyseria Gali | Szymon Łosiewicz
Oprawa wizualna | Łukasz Kosela | Obrazone

film z 20. GALI SAR EFFIE 2019

 

Edycje SAR EFFIE AWARDS zrealizowane przez IDFX:

EFFIE 2018
IDFX        | realizacja wydarzenia
Miejsce   | Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie

Projekt realizowany dla SAR Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej, 2019